Wakacje plus rehabilitacja – jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Popularne stają się w naszym kraju wakacje połączone z czynną rehabilitacją. Istnieje coraz więcej obiektów hotelowych przystosowanych nie tylko na przyjazd turystów i ich zakwaterowanie ale także gwarantujących pełną rehabilitację. Istnieją dwie drogi związane z wyborem takiej formy wypoczynku. Poprzez skierowanie od lekarza do konkretnego sanatorium. Wtedy taki wyjazd jest częściowo finansowany przez NFZ. Trzeba jednak w tym przypadku w pełni trzymać się programu rehabilitacji, niepojawianie się na wszystkich zabiegach skutkuje cofnięciem dofinansowania. Druga opcja to korzystanie z pełnej oferty rozmaitych hoteli które oprócz pełnej oferty noclegowej i wyżywieniowej gwarantują rozmaite usługi rehabilitacyjne, zarówno te tradycyjne jak i w oparciu o strefę SPA. Jak znaleźć dobre miejsce samodzielnie, jak połączyć przyjemne z pożytecznym czyli wakacje oraz powrót do pełnej sprawności?

nad Bałtykiem

Wybór miejsca na taki wyjazd. Chcemy jechać w góry? A może nad morze? Wszystko jest kwestią własnych upodobań, tego co lubimy robić. Trzeba jednak brać pod uwagę również odpowiednią bazę noclegową, możliwość zmieszczenia się w określonej kwocie takich wakacji z turnusem rehabilitacyjnym. Także ogólna sprawność decyduje o tym gdzie będzie lepiej przebywać.

Odpowiednia organizacja ze strony hotelu. Jeżeli hotel promuje się jako połączenie udanych wakacji z pełną rehabilitacją to należy koniecznie przekonać się o możliwościach danego obiektu. To jaka infrastruktura wchodzi w skład części rehabilitacyjnej. Jacy fachowcy pracują na miejscu, jak wygląda dobieranie konkretnych zabiegów, czy nad wszystkim czuwa lekarz. Do tego sprawy związane z możliwością wykorzystywania pełnego pakietu. Bo jeżeli przykładowo w danym obiekcie jest mała baza rehabilitacyjna, a chętnych sporo, to należy liczyć się z rozpisaniem planu konkretnych zabiegów i godziny takich usług na pewno nie będą komfortowe dla wczasowiczów.

nadmorskie lasy

Ogólne koszty podstawowe. W skład kosztów podstawowych wchodzą przede wszystkim składniki usług turystycznych takich jak nocleg, śniadania oraz obiadokolacje oraz określona liczba zabiegów, usług związanych z rehabilitacją. Należy dokładnie mieć świadomość co będzie w cenie, a za co trzeba dopłacać. Nie można dopuścić do sytuacji w której jest się rozczarowanym bo to co miało być doskonałe okazuje się ostatecznie kiepskie i za liczne zabiegi w strefie rehabilitacji trzeba dodatkowo płacić

Comments are closed.