Dlaczego warto wybrać się na Półwysep Helski

Okres wakacyjny już niebawem i dlatego coraz więcej osób stara się szybko znaleźć doskonałą ofertę dla siebie. Naszym zdaniem będzie przede wszystkim przekonać wielu niezdecydowanych do wybrania wakacji nad polskim morzem, a dokładniej na Półwyspie Helskim. Miejsce to kusi licznymi atrakcjami które przykują uwagę zarówno dorosłych jak i dzieci. Sprawdźmy więc dokładnie co warto zobaczyć na Półwyspie Helskim, dlaczego warto się tutaj wybrać?

Jedyne takie miejsce w skali kraju gdzie znajdują się dwie plaże w bliskiej odległości. Mamy plaże nad otwartym morzem oraz możliwości skorzystania z plaży usytuowanej przy Zatoce Puckiej. To drugie miejsce z uwagi na swoje warunki nadaje się idealnie dla wszystkich szukających wrażeń związanych ze sportami wodnymi.
wakacjenadmorzem2
Rozmiary plaży to argument przemawiający za udaniem się na Półwysep. Niektóre fragmenty tutejszej plaży są naprawdę ogromne i dlatego nie ma obaw, że zabraknie miejsca czy też trzeba będzie się tłoczyć wśród innych plażowiczów.

Bliskość trójmiasta oraz ciekawa oferta tramwajów wodnych. Oprócz podziwiania Półwyspu Helskiego można udać się na zwiedzanie pobliskiego trójmiasta. W sezonie letnim pływają tramwaje wodne z Helu oraz Jastarni do Gdynia, Gdańska i Sopotu. To ciekawa propozycja, zarówno sama podróż takim tramwajem wodnym jak i zwiedzanie tych miast.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko. Co roku oferta atrakcyjnych wystaw, muzeów, miejsc rozrywki się powiększa. Miejscowi dbają o pełne zadowolenie turystów. Można odwiedzić fokarium na Helu, można trafić do Ocean Park we Władysławowie czy też skorzystać z lunaparku również w tym kurorcie. Jest więc czym się zająć kiedy trzeba będzie odpocząć od plażowania.
wakacjenadmorzem3
Noclegi dla każdego. Czy budżet wakacyjny jest niski czy może mamy nieograniczone wydatki, to w każdej sytuacji możemy liczyć na to, że znajdziemy odpowiednie miejsca noclegowe. Od pól namiotowych, poprzez campingi, skończywszy na możliwościach zakwaterowaniu w luksusowych hotelach z ciekawą ofertą dodatkową. To wszystko czeka na turystów przybywających na Półwysep Helski.

Comments are closed.