Wszystko o czarterach samolotów

Czartery samolotów, i nie mamy na myśli tych największych maszyn czarterowanych przez biura podróży, stają się wśród naszych rodaków, szczególnie przedsiębiorców coraz popularniejsze. Co warto więc wiedzieć w tej materii, jakiego rodzaju informacje będą niezwykle przydatne dla każdego kto zechce skorzystać po raz pierwszy z usługi wynajmu samolotu, a nie ma o tym kompletnie pojęcia?

Bazy samolotów, skąd można wystartować?
Każda firma zajmująca się czarterem samolotów posiada swoją główną bazę. Znajdują się one zazwyczaj w okolicach większych polskich miast. Jednak nie ma jakichkolwiek problemów by zamówić sobie samolot z dowolnego lotniska w kraju czy Europie. Wymaga to jednak oczywiście przebazowania samolotu, co wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego podróżowania samolotami, w przypadku czarterów można korzystać z kilku tysięcy lotnisk w Europie które przyjmują małe samoloty. Możliwości są praktycznie nieograniczone.
czarter32
Czy czarter jest drogi?
Zależy kto czego oczekuje. Jeżeli ktoś zarabia naprawdę poważne pieniądze na swoim biznesie, jeżeli dla kogoś każda sekunda, możliwość dobicia interesu setki kilometrów od miejsca pobytu jest naprawdę opłacalna to praktycznie koszty są w takim wypadku znikome. Trzeba oczywiście wiedzieć, że na całość kosztów składają się takie elementy jak choćby czas lotu, rodzaj maszyny, czas pracy pilotów, przetrzymanie samolotu przez choćby noc na lotnisku. Także kwestie opłat lotniskowych, miejsce dokąd się leci może wpływać na koszty. Jednak wszystkie takie kwestie są od razu podane podczas korzystania z usług firm czarterowych.

Co można zabrać ze sobą w trakcie lotu?
Na początku należy dokładnie sprawdzić jak prezentują się luki bagażowe danych samolotów, ile maksymalnie kilogramów może być zabranych. Jednak przykładowo w samolocie dla 5 pasażerów spokojnie każdy z nich może zabrać bagaże o ciężarze ponad 50 kg. Warto jednak pamiętać, że jeżeli mowa o bezpieczeństwie, o tym co wolno, a czego nie wolno przewozić obowiązują wszędzie te same przepisy. To że samolot jest czarterowany nie oznacza, iż bagaże nie podlegają kontroli.

Obsługa w trakcie lotu?
W zależności od rodzaju samolotu, jednak standardowe maszyny które są czarterowane nie posiadają w trakcie lotu personelu pokładowego. Lecą tylko piloci oraz pasażerowie.

Oferta jednej z firm czarterujących samoloty? Sprawdź tutaj: www.generalaviation.pl

Comments are closed.